1000 GÜN 1000 YER

Gezmek, seyahat etmek için illa ki uzaklara mı gitmek gerekir? Uçağa binip, vizeler alıp yurt dışına, şehir dışına çıkmadan seyahat olamaz mı? Ya da şöyle sorayım kendi yaşadığınız şehrin, mesela İstanbul’un ne kadarını gezdiniz? İşte 1000 GÜN 1000 YER projem bu sorularla başladı.

Her gün belki önünden geçip fark etmediğimiz, belki bir türlü görmeye fırsat bulamadığımız İstanbul’un o kadar çok tarihi yapısı, sokakları, var ki … Ve bu mekanlar ile ilgili bir o kadar da ilginç ve bilmemiz gereken bilgi var. İstanbul’u yavaş yavaş tanımak adına bir proje başlatmak istedim.

Her ay bir semti gezip, fotoğraflayacak ve tarihi bilgileri ile ilgili notlar alacaktım. Daha sonra bu çalışmamı her gün instagram ve facebook hesabımdan herkesle paylaşmayı düşündüm. Her gün 1 yapıyı, kendi fotoğrafım ve kaynaklardan derlediğim kısa bilgisiyle paylaşmaya başladım. Çoğu insanın belki ismini, belki yerini bildiği, belki hiç haberi olmadığı bu bilgiler beni takip edenlerin de ilgisini çekti.

Hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sosyal medya hesaplarımdan 1000 GÜN boyunca bu paylaşımları devam ettirmeyi planlıyorum. Her ay paylaştığım yapıları semt semt sitemde de toplu olarak bulabilirsiniz.

Her zaman dediğim gibi, “Gezmek için önce yakından başlamak gerekir.”

Takipte kalın, İstanbul’u beraber öğrenelim.

Başlangıcı Taksim’den yapıyorum. “Taksim’den Galatasaray’a Gezilecek Yerler” için tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabım 

Facebook hesabım

Ben kimim, neler yazıyorum? için “Merhaba” yazıma tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.